Těhotenské cvičení

VÝZNAM FYZICKÉ PŘÍPRAVY

 1. Cvičení připravují gravidní ženu k porodu – praktická příprava k porodu (nácvik porodních a odlehčovacích poloh, nácvik správného dýchání v I. a II. době porodní).
 2. Tělocvik se zaměřuje na cílené posilování pánevního dna.
 3. Cvičení působí jako prevence proti nežádoucím těhotenským změnám (např. před hemeroidy, zácpou, kosmetickými defekty na kůži, varixy, narušením klenby nožní).
 4. Jedno cvičení je zaměřeno na nácvik laické masáže otců, kteří doprovodí ženu k porodu a chtějí aktivně pomoci na porodním sále snižovat bolestivost kontrakcí v I. době porodní a příznivě ovlivnit průběh porodu.
 5. Ke zdárnému zvládnutí porodu se nacvičují potřebné relaxační a uvolňovací techniky a automasáže.
 6. Pravidelné cvičení udržuje těhotnou ženu v dobré fyzické a psychické kondici.
 7. Pohyb zabezpečuje dokonalejší výživu plodu.
 8. Cvičení obsahují i cviky z GRAVIDJÓGY (k prohloubení relaxace a zdokonalení metodiky „správného dýchání“ důležité pro úspěšné zvládnutí porodu,řada cviků používaných v rehabilitační praxi k odstranění bolestí v bederní krajině aj.)
 

Zahájení těhotenského tělocviku

Těhotenský tělocvik probíhá celoročně (vyjma července a srpna, tělocvična je uzavřena) každý pátek v odpoledních hodinách v tělocvičně speciálních škol pro sluchově postižené na Moravském předměstí v Hradci Králové. Ženy mohou cvičení zahájit v kterémkoliv stádiu těhotenství.

 

Počet cvičebních hodin

Ženy cvičí do 39. týdne těhotenství. Počet hodin, kdy žena navštěvuje cvičení tedy závisí na tom, ve kterém týdnu těhotenství tělocvik zahajuje.

 

Vedení prenatálního tělocviku

Milena Hronková

– cvičitelka s nejdelší praxí a zkušenostmi v prenatálním tělocviku v Hradci Králové, která zacvičila jiné cvičitelky, které dnes provozují tuto praxi.

mobil: 605 876 620

 

Kde se cvičí?

 • v tělocvičně speciálních škol pro sluchově postižené (Štefánikova 549/27, Moravské Předměstí, 500 11 HK)
 • mapa: >>> ZDE <<< (trasa z parkoviště ke vchodu do tělocvičny)
 • souřadnice parkoviště (ve více formátech): 50°11’2.896″N, 15°50’11.723″E ; N 50°11.048, E 15°50.195′ 50.1841378N, 15.8365897E